Co zrobić aby choroba hemoroidalna była dla nas jedynie zgrozą poradników?

Choroba hemoroidalna jest dolegliwością będącą symptomem zwyrodnień ze strony układu krążenia i w dzisiejszych czasach jest niezwykle częstą dolegliwością. Często też, z zakłopotania i z lęku przed badaniami, długo zwlekamy z wizytą u lekarza.

tipy.interia.pl/

Autor: spectruss
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej swoje pierwsze kroki kierujemy w stronę najbliższej apteki, starając zwalczać chorobę samodzielnie. To stosunkowo częsty scenariusz. Decyzję o wyborze odpowiedniego preparatu powinniśmy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w aptece. Najefektywniejszym sposobem jest konsultacja z lekarzem. Lekarz zajmujący się chorobami jelita grubego i odbytu to proktolog. Po takiej wizycie, lekarz – link – rozpoznając nasz stan chorobowy, będzie wiedział jak leczyć hemoroidy.

Przebywając pod opieką medyczną, możemy poprawiać stan naszego zdrowia, zażywając środki dostępne bez recepty. Wybór medykamentów sprzedawanych w aptece bez recepty jest znaczny . Do leczenia miejscowego możemy stosować środki dostępne w postaci maści i czopków. Choroba hemoroidalna objawia się przede wszystkim krwawieniem, bólem i swędzeniem. Dostępne są również leki ziołowe, które mogą zredukować albo co najmniej złagodzić permanentne dolegliwości. Podczas gdy symptomy choroby są nam dobrze znane, pomocne mogą okazać się także złożone leki http://www.strywald24.pl/tabex-100-tabletek-cr.html homeopatyczne, pod postacią czopków i kremów. Preparaty homeopatyczne nie mają w swoim składzie anabolików ani antybiotyków.

Mężczyzna i jego okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy stosować specjalnie przygotowane płyny, zawierające wyciągi z ziół – nagietka, rumianku czy kory dębu. Dodatkowe sposoby leczenia to metody operacyjne. Te z kolei dzielą się na nieinwazyjne i inwazyjne. Warto dodać, że guzki krwawnicze, choć być może trudno w to uwierzyć, są kłopotem którego możemy łatwo uniknąć. Jak możemy temu zaradzić? Otóż niezwykle istotnym elementem leczenia jest właściwa dieta . Choroba hemoroidalna wymaga bezwzględnego unikania zaparć. Złotym środkiem jest błonnik. Do wszystkich posiłków powinniśmy spożywać dodatkową porcję surowych warzyw i owoców. Wspaniałe są również grube kasze, pieczywo z dodatkiem ziaren zbóż oraz naturalne jogurty. Powinniśmy ograniczyć w diecie tłuszcze zwierzęce, ryż, ziemniaki, białe pieczywo. Unikać spożywania czekolady, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. W ciągu doby powinniśmy wypijać około 2–2,5 l płynów.