Press "Enter" to skip to content

Co to jest trening obwodowy i który trening nóg wybrać na masie ?

Trening obwodowy obejmuje multum przeróżnych ćwiczeń, które są wykonywane jedno po drugim. Trening obwodowy polega na robieniu paru ćwiczeń przez krótki czas, na przykład po 5 minut każde. Takie ćwiczenia wybornie wpływają na sylwetkę i naturalnie pomogą nam osiągnąć wyznaczony cel, do tego spowodują, że ćwiczenia nie będą dla nas jednostajne. Jeżeli należymy do postaci, które migiem nudzą się trenowaniami, to trening obwodowy naturalnie będzie dla nas odpowiedni.

trening obwodowy

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Trening (zobacz trenerzy personalni wrocław) obwodowy powinno się podzielić na serię, przykładowo jeśli ćwiczymy na siłowni, to 5 minut możemy poćwiczyć na rowerku stacjonarnym, kolejne 5 na bieżni, zaś następne 5 na przykład na maszynie eliptycznej. Całość ponówmy na przykład 3 razy. Wtenczas okaże się, że całkowicie nasz trening zajął 45 minut i wcale nie był nudny czy też męczący. Taki trening jest też świetny dla osób, jakie posiadają słabą motywację albo szybko się męczą. Dzięki treningowi obwodowemu bezsprzecznie nabierzesz więcej sił, a wszelki następny trening będzie dla Ciebie prostszy. Trening obwodowy możemy także realizować w domu, w Internecie znajdziemy dużo przeróżnych pomysłów na ćwiczenia treningu obwodowego. Nie musimy wcale chodzić na siłownię ani mieć specjalistycznych maszyn, by realizować trening obwodowy. Jeżeli więc nie wiesz, jak zacząć ćwiczyć i jak odnaleźć motywację – zdecyduj się na trening obwodowy. Jeśli chcesz wzmocnić nogi, rozbudować je lub podnieść pośladki, to niewątpliwie zainteresuje Cię dobry trening (zobacz trener personalny wrocław) nóg – . Treningi nóg zdołamy wykonywać na siłowni, bowiem tam mamy dojście do wielu fachowych maszyn, jakie pomogą nam powiększyć nogi.

trening nóg

Źródło: pixabay.com

Niemniej jednak we własnym domu również wolno wybornie ćwiczyć nogi, w dodatku nie musisz wcale wkładać w drogi, specjalistyczny sprzęt. Do treningu nóg bez wątpienia pożyteczne okażą się sztangi oraz obciążenia, jakie wolno wykorzystywać do przysiadów z obciążeniem. Już same przysiady dają niezwykle wielkie i dość szybkie wyniki, niemniej jeżeli będziemy używać dodatkowe obciążenie do treningu nóg, to wyniki niewątpliwie będą jeszcze lepsze. Do tego na nogi wspaniale działają wymachy, wykopy bądź unoszenie bioder.

Comments are closed.