Press "Enter" to skip to content

Czy naprawdę potrafimy dbać o swoje zdrowie?

W sumie to nieco niefajna sytuacja, że nadal trzeba kogokolwiek starać się przekonać do tego by najzwyczajniej w świecie być tym człowiekiem, który potrafi zadbać o stan zdrowia. Jednak to zawsze postęp – w końcu rzeczywistość jest taka, iż niemalże w żadnym razie nie jest tak, że jest zbyt późno na wprowadzenie zmian w dotychczasowym życiu. Zatem: zadbajmy o stan zdrowia od chociażby tej chwili. W jaki sposób jednakowoż w istocie możemy tego dokonać?

Pamiętajmy,

uszy

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

iż doktor jest mimo wszystko naszym „przyjacielem” – tzn. nie można powiedzieć, że w nawet niewielki stopień jest w stanie nas skrzywdzić. Wiadoma kwestia: ogólnie narzekamy na stan służby zdrowia, lecz to i tak nie powinno powodować, iż będziemy osobami, które w zupełności unikają lekarzy. Doskonale, że ostatnio powstają wortale internetowe na których to człowiek może dowiedzieć się jaki geriatra czy opiniowany warszawski laryngolog jest lekarzem z prawdziwego powołania. To aktualnie stosunkowo rzadkie. Chociaż w sumie niech lekarz nawet wykonuje swój zawód tylko dla pieniędzy: jeżeli jest specjalistą w temacie swojej specjalizacji, z kulturą odnosi się do swoich pacjentów, to nie powinno nas przesadnie interesować to jak podchodzi on prywatnie do tematu pracy.

Lekarz, nawet najbardziej profesjonalny, o międzynarodowej renomie, nie pomoże zbytnio tego pacjenta, który najzupełniej olewa jego zalecenia. To co prawda nie są rozkazy, ale jeżeli doktor rzeknie, że powinniśmy nareszcie zacząć dbać o własny organizm, ponieważ niedługo zejdziemy z tego świata, na pewno powinniśmy wreszcie zabrać się za zmianę w swoim życiu. Szczególnie, iż to się nam wielce może opłacić. Pamiętajmy, że nawet niewielka zmiana własnego życia powoduje, iż nareszcie staniemy się niejako wspanialszymi ludźmi. W sumie nie ma sensu zamieszczać w tym momencie porad na temat tego jak rozpocząć zmianę trybu własnego życia. Zwróćmy uwagę, że najważniejsze jest to, aby nie być osobą, która w zupełności nie zwykła dbać o siebie. Nie wydaje się jakoś, aby to było wielce ciężkie do wykonania.

Comments are closed.