Press "Enter" to skip to content

Czy zdawałeś sobie sprawę, iż właściwy wybór naciągu tenisowego jest tak samo istotny jak decyzja o wyborze dobrze dobranej rakiety?

Wielu początkujących osób nie ma najmniejszego pojęcia, że naciągi tenisowe odgrywają równie ważną rolę jak pozostałe składniki sprzętu. Na dodatek, wielu z nich nie ma również pojęcia o tym, iż taki naciąg trzeba wymieniać. Pracownicy sklepów sportowych mają nierzadko powód do śmiechu, gdy zdarza się, że na dopiero co kupione rakiety składane są reklamacje z powodu wad struny założonej przez producenta. Aby zatem wiedzieć co robić, powinniśmy zadać przede wszystkim fundamentalne pytanie: jak często należy wymieniać taki naciąg? Główną rolę w tej kwestii odgrywa jego rodzaj.

tenis

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie, które posłużą nam przez jedynie dziesięć godzin korzystania z rakiety. Napopularniejszy naciąg – powinien być całkowicie funkcjonalny od dziesięciu do dwudziestu godzin. Są też takie, z których będziemy korzystać przez przynajmniej dwadzieścia godzin. Decyzja jednak nie ogranicza się jedynie do porównania kosztów do długości użytkowania. Niestety nie jest to takie łatwe – naciągi tenisowe).
Jakość, a jednocześnie wytrzymałość potencjalnego naciągu jest uzależniony od podstawowych czynników: szerokości struny oraz surowca z jakiego została wykonana.

Sprawdź autorski serwis – należy kliknąć na umieszczony poniżej link i w nowym artykule masz możliwość przeczytać ekstra wiadomości na ten interesujący wątek.

A z kolei te parametry powodują, iż całkowicie inaczej będzie się nam grało w uzależnieniu od wyboru danego parametru.

Aby nie popełnić pomyłki, która przyniesie przede wszystkim stratę pieniędzy, lecz także zniechęci nas do tenisa, udajmy się do bogato wyposażonego sklepu, zatrudniającego odpowiednich dobrze przeszkolonych fachowców, których będziemy mogli zapytać o radę. To nie żadna ujma – a taka postawa pomoże nam w podjęciu słusznej decyzji.

Gdy już będziemy dysponować odpowiednimi: rakietą, naciągiem, kostiumem i humorem – zostanie nam tylko zabrać się do gry, pilnując mniej więcej ile czasu minęło od założenia poprzedniego naciągu. Aby termin nas nie zaskoczył, warto w czasie zakupów zrobić sobie niewielkie zapasy (tutaj pełna oferta na buty tenisowe męskie od

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*