Press "Enter" to skip to content

Jak przekonać milusińskich do regularnego uprawiania sportów. Przydatne porady dla zapracowanych rodziców

Świetnie znane powiedzenia przypominają, że trzeba od młodych lat uczyć latorośle dobrych nawyków, tak tych żywieniowych, jak i szeregu innych. Specjaliści podzielają tę opinię, dlatego już od dzisiaj warto zachęcać i pierwszoklasistów, i nastolatków do uprawiania sportów.

obrazek - sport

Autor: ㄚ亮
Źródło: http://www.flickr.com
sport - marina

Autor: ㄚ亮
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś zaciekawiona i chcesz zaangażować swoje dziecko w wykonywanie aktywniejszych form spędzania wolnego czasu, trafiłaś na idealny. Nie tak dawno temu do łask powróciły hulajnogi trójkołowe, na 100 procent każda z was wspomina z czasów swojego dzieciństwa. Hulajnogi są świetne dla tych pociech, które są za małe, aby prowadzić samodzielnie rower. Co więcej, hulajnoga https://scootive.pl/ jest o wiele tańsza od nawet przecenionego roweru oraz dużo lżejsza, dzięki czemu jest komfortowa w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Każda z was przyzna, iż zapakowanie rowerka dziecięcego do bagażnika samochodu jest uciążliwe, co z hulajnogą nie ma miejsca, gdyż można ją zostawić nawet na podłodze w samochodzie. Dla pociech chodzących już do szkoły podstawowej polecamy kupić bardziej wymagających sprzętów. Świetnie zdadzą egzamin rolki regulowane. Każda z was wie, że długość stopy dziecka bardzo szybko się zmienia, z tego powodu kupienie rolek z możliwością regulacji długości wkładki to bardzo trafny zakup. Takie rolki będą z naszą pociechą przez co najmniej dwa sezony. Ponadto nasze dziecko nauczy się utrzymywania równowagi ciała i wzmocni mięśnie nóg. Lecz jeżeli pragniesz wraz z pociechą aktywnie spędzać czas, ponadto posiadasz miejsce za domem, możesz pozwolić sobie na zakup siatki do badmintona. Nie masz się czego obawiać, gdyż rakieta do badmintona jest sporo lżejsza od jej „siostry” rakiety tenisowej. Z tego powodu gra w badmintona jest bezpieczna dla dziecka, gdyż nie ma ryzyka, iż przy złym wybiciu lotki rakietą kości ulegną kontuzji. Badminton jest super sposobem na spędzenie czasu wspólnie także z mężem, co pomoże wzmocnić więzy rodzinne. Natomiast jeżeli jesteś pracującą kobietą możesz zapisać swoje dziecko na wszelakiego typu zajęcia pozalekcyjne. Ostatnimi czasy największym zainteresowaniem cieszą się: szkoły tańca, ćwiczenia ze wspinaczki, pływactwo, piłka nożna i oczywiście nauka gry na pianinie i sztuki walki.

Jazda na wrotkach

Autor: Jason Hullinger
Źródło: http://www.flickr.com

Naprawdę istotną kwestią staje się dawanie przykładu, rzecz jasna dobrego, który podobno idzie z góry. Jeżeli mama w młodości miała łyżwy figurowe i popołudnia spędzała na osiedlowym lodowisku, a dziś ogląda kolumbijskie telenowele, to trudno, aby córka zechciała oderwać się od komputera. W poszukiwaniu inspirujących pomysłów można przejrzeć ofertę sąsiedniego emdeku i sprawdzić, jakie warsztaty są aktualnie dostępne – z pewnością kurs tańca jest doskonałą alternatywą dla gry komputerowej. Najistotniejsze jest to, by i łyżwy figurowe, i łyżworolki albo rowery były jak najczęściej wykorzystywane, a wtedy młody człowiek nie będzie zbyt długo siedział przed komputerem. Więcej na stronie republika sportu.

O zaletach wynikających z systematycznych ćwiczeń słyszy się tak często, że takie zaczynają brzmieć jak frazesy. Stąd najsensowniej nie skupiać się na analizowaniu prawdziwości wspomnianych sądów, tylko zastanowić się, jak zachęcić członków najbliższej rodziny do aktywnego uprawiania sportów i w ten sposób zadbać o kondycję najbliższych.

Comments are closed.