Press "Enter" to skip to content

Jak się leczyć i co robić w przypadku miażdżycy

Miażdżyca to podstępna choroba. Zwykle zaczyna się niewinnie: prędzej się męczymy, często bolą nas nogi, mamy problemy z koncentracją. Nieleczona miażdżyca może się skończyć udarem mózgu, zawałem serca bądź amputowaniem dolnych kończyn.

Dlatego bardzo ważka jest profilaktyka miażdżycy jak też kontrolowanie poziomu cholesterolu. Co można samemu zrobić dla poprawy stanu własnego zdrowia? Przede wszystkim dbajmy o różnorodność jedzonych

chirurg, zabieg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

produktów. Zjadajmy regularnie 4-5 dań dziennie.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj też (http://filtrynakran.pl/pl/c/SZKLO-DO-WODY/30) inne wiadomości na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Urozmaicone menu gwarantuje, iż dostarczamy sobie wszystkich nieodzownych składników odżywczych. Natomiast dzięki częstym posiłkom przyspieszamy przemianę materii jak też lepiej monitorujemy ilość spożywanego pokarmu. Podstawą diety muszą być mało przetwarzane produkty zbożowe, zatem płatki zbożowe bez cukru, grube kasze: gryczana, jęczmienna, jaglana, naturalny ryż, razowe pieczywo. Produkty te stanowią doskonałe źródło węglowodanów złożonych, spożywanie ich zapobiegnie wahaniom cukru . Zjadajmy jarzyny strączkowe oraz owoce bogate w błonnik pokarmowy. Dobrze owoce i jarzyny konsumować w postaci surowej. Wyjątkowo wartościowe są jarzyny strączkowe i korzeniowe jak też owoce bogate w pektyny, na przykład owoce jagodowe, cytrusy, jabłka, zapewniające błonnik rozpuszczalny w wodzie, który posiada własności obniżające stężenie cholesterolu we krwi. Ograniczmy spożycie soli . Unikajmy tłuszczów zwierzęcych. Spożywajmy ryby co najmniej 3 razy na tydzień. Ograniczmy konsumowanie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Preferować powinno się olej rzepakowy, oliwę z oliwek i nasiona w rodzaju nasion z pestki dyni i słonecznika jak też orzechy. To właśnie nadmiar „złego” cholesterolu jest przyczyną niedrożności tętnic. Kuracją powikłań miażdżycy zajmuje się wielu lekarzy o różnych specjalnościach, między innymi chirurg naczyniowy. Najczęściej operacja naczyniowa polega na udrożnieniu bądź ominięciu chorego kawałka tętnicy. Operacja taka usuwa lub minimalizuje symptomy niedokrwienia jednak nie leczy samej miażdżycy, która jest chorobą przewlekłą. Jeżeli pojawi się konieczność podobnej operacji, powinno się wyszukać wprawnego lekarza. Koniecznie musi być to chirurg naczyniowy. Poszukiwania można zacząć od przeszukania bazy lekarzy w necie. Wystarczy w Google wpisać hasło: chirurg naczyniowy Warszawa, (kiedy szukamy medyka z Warszawy).

Comments are closed.