Press "Enter" to skip to content

Jak wybierać zaufanego stomatologa

Wiele osób nie unika regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Jak wiadomo gruntowna kontrola stomatologiczna jest bardzo ważnym elementem troski o swoje zęby. Wielokrotnie nie wystarczy rutynowe szczotkowanie zębów, żeby uniknąć kłopotów z próchnicą. Oprócz tego należy dbać o ochronę jamy ustnej i co najmniej raz w roku usunąć osad nazębny, który także jest powodem rozmnażania się bakterii w jamie ustnej.

gabinet dentysty

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Wielokrotnie bywa jednak, że nasze negatywne doświadczenia w gabinecie dentystycznym bardzo zrażają nas do regularnych kontroli. Szczególnie osoby, które mają wrażliwe zęby mogą odczuwać ból podczas leczenia. Trzeba więc pamiętać, aby taką niedogodność jak najszybciej zgłosić swojemu lekarzowi. Na wybór godnego zaufania stomatolog trzeba poświęcić nieco czasu, gdyż należy w miarę możliwości chodzić do jednego gabinetu dentystycznego. Stomatolog – (stomatolog ursynów), który dobrze pamięta nasze problemy zdrowotne i ma do dyspozycji całą historię naszego leczenia to z pewnością jeden z istotniejszych czynników udanej wizyty u dentysty. Na co poza tym trzeba zwrócić uwagę, wybierając kompetentnego stomatologa. Przede wszystkim modelowy stomatolog w trakcie wizyty musi zawsze wyjaśnić jaki jest wynik badania i wytłumaczyć, jak przedstawia się plan leczenia. Nierzadko zapomina się o tym, że pacjent, który jest rozumie dokładnie, co go czeka, czuje się bezpieczniej. Nie ma nic gorszego od lekarza, który nie potrafi rozmawiać z pacjentem.

Ranking Lekarzy

Poza tym warto zwrócić uwagę, czy gabinet dentystyczny jest nowocześnie wyposażony i możemy oczekiwać leczenia na wysokim poziomie. Najistotniejsza jednak jest higiena w gabinecie stomatologicznym. Niewiele pacjentów ma świadomość, że u stomatologa można się zarazić przykładowo żółtaczką typu C. Stąd też wszystkie narzędzia dentystyczne i wiertła muszą być profesjonalnie zdezynfekowane sterylne. Jeśli zauważymy nieprawidłowość, która wzbudzi nasz niepokój w tej kwestii, od razu musimy zmienić dentystę, jak również ostrzec pozostałych pacjentów. Przykładowo jeśli szukamy w internecie frazę radomski stomatolog – (stomatolog warszawa ursynów), lepiej sprawdzić opinie innych pacjentów o danym gabinecie. Naturalnie nie warto ślepo wierzyć we wszystko, co jest opublikowane na forach, jednak zawsze może to być jakaś wskazówka.

Comments are closed.