Press "Enter" to skip to content

Laserowa korekcja wzroku ile wynosi i z jakiego powodu należy w nią zainwestować?

Defekty oczu są wyjątkowo nagminnym efektem, najciekawszą formą walki z tymi wadami jest noszenie okularów lub nakładanie soczewek. Jednak obie formy nie są wymarzonym rozwiązaniem, gdyż nie likwidują wady, a ledwie pomagają z nią egzystować.

Wyjściem pozwalającym na zawsze pozbyć się szkieł lub soczewek może być laserowa korekcja wzroku.

Zabieg ten uzdrawia krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz wszystkie zestawienia owych niedoskonałości wzroku. Za korekcje odpowiada wiązka lasera excimerowego. Całościowa zagadnienie zabiegu polega na tym, aby w sposób perfekcyjny wykreować konstrukcję rogówki narządu wzroku, tak aby wpadające promienie światła koncentrowały się na siatkówce i dzięki temu produkowały wyraźny wizerunek. Jasnym jest zjawisko, że atrybuty strumienia światła laserowego kodowane są do każdego oka indywidualnie.

Laserowa korekcja wzorku wykonana może zostać pięcioma sposobami, tj.

Interesuje Cię przedstawiony tekst? Jeżeli tak, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik – to istotnie ważna strona (http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/), która jest godna Twojej uwagi!

lasik, która pozwala pacjentowi na powrót do zwykłego stylu egzystowania nawet już kolejnego dnia po zabiegu, gdyż wyrazistość widzenia następuje już po kilku godzinach, a samo gojenie się oka przebiega bezboleśnie. Kolejną metodą bywa prk, po której rogówka rekonstruuje nabłonek w ciągu kilku dni, a na okres zdrowienia zakładany jest opatrunek w formie soczewki kontaktowej, którą likwiduje się po mniej więcej pięciu dniach. Całkowity proces zdrowienia po operacji trwa mniej więcej czternastu dni, a poprawa widzenia następuje stopniowo. Metoda lasek porównując do poprzednio omówionej jest delikatniejsza i zmniejsza niedogodność i ból. Epilasik to kolejna z metod, której oczywistą zaletą jest sprawniejsze zabliźnianie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko powikłań po operacji niż w metodzie lasik. Finalną z metod może być ptk i stosowana jest głównie do pozbywania się różnego rodzaju deformacji rogówkowych, tj. blizny czy stany zapalne. Przed zabiegiem warto także zadać sobie zapytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku- . Cennik w wypadku pojedynczego oka znajduje się w granicach od 1800 do 3600 złotych. Konkretyzując drugie pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za dwoje oczu i co zawiera, odpowiedź jest jasna, cena się podwaja, a więc oscyluje w przedziale od 3600 do 7200 złotych, a wzmiankowana cena poza zabiegiem zawiera również konsultacje przed zabiegiem i wizytę kontrolną.

Comments are closed.