Press "Enter" to skip to content

Na czym polega leczenie implantologiczne? – Sprawdź w poniższym tekście i wybierz najlepszego dentystę.

Jest to najnowocześniejsze oraz w najwyższym stopniu naturalne wyjście w razie braku pojedynczego czy paru zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, dlatego że z powodzeniem substytuuje naturalne zęby. Implant – albowiem o nim mowa – to korzeń zrealizowany z tytanu. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy zęba. Zachodzi możliwość wszczepienia tak wielu implantów, ile brakuje zębów.

Można także zrealizować kilka wszczepów by skonstruować wspornik dla mostów. Nawet 2 implanty zapewniają dodatkowe umocowanie oraz doskonale stabilizują protezy całościowe. Jednak trzeba pamiętać, iż wybór najodpowiedniejszej dla Państwa metody zawsze ustalany będzie po konsultacji z lekarzem.

zdrowy uśmiech - zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Implant to drobny tytanowy wkręt sytuowany na stałe w kości żuchwy. Tytan jest metalem świetnie tolerowanym przez ciało człowieka, co powoduje prędkie zintegrowanie się wszczepu z kością, zaś w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant to naturalny, solidny fundament, na którym można przeprowadzić odbudowę protetyczną (most, koronę albo protezę). Pierwsza wizyta (polecamy implanty zębowe kraków) to tzw. konsultacja implantologiczna w klinice Orto Dentic. Umożliwia ona określenie warunków do implantacji, na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Gdy warunki kostne pacjenta umożliwiają wykonanie zabiegu, wyznaczany będzie plan leczenia. Druga wizyta to zabieg wszczepienia. Zabieg tenże polega na nawierceniu niedużych otworków w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Zabieg trwa ok. jednej godziny oraz jest absolutnie bezbolesny. Trzecia wizyta: odbudowa protetyczna. Po czasie gojenia się wszczepu ( od 2 do 6 miesięcy) wykonuje się na nim odnowę protetyczną. Jej cena jest zróżnicowana i zależy od rodzaju odbudowy i użytych materiałów.

Wskazania oraz przeciwwskazania do leczenia implantologicznego: Wszelkie braki zębów możemy uzupełnić wykorzystując wszczepy, ubytek kości nie stanowi problemu bowiem możemy ją odbudować. Niezadowalająca higiena jamy ustnej, zła kondycja zdrowotna, przesadna konsumpcja alkoholu a także tytoniu, używanie środków odurzających mogą być powodem utraty implantów.

W przypadku kiedy ocena przedimplantologiczna (sprawdź ) nie pozwala na bezpośrednie wszczepienie implantu ze względu na brak kości, implantacja powinna zostać poprzedzona zabiegiem jej odnowy. Do tego celu możemy użyć kości własnej albo sztucznej.

Comments are closed.