Press "Enter" to skip to content

Psycholog w Krakowie

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Powodów jest wiele. Należą do nich między innymi różnica charakterów, niewierność, nadużywanie alkoholu, kłótnie na tle finansowym, zły stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Chociaż obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- bardzo często ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją ma to na ogół zarobki nie są stosowne do wykonywanej pracy. Należy, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek niekiedy jest on jedynym i właściwym wyjściem. Statystycznie dużo częściej rozstaja się pary, u których istnieje duża różnica wieku. Przesłanki ostrzegawcze mówiące o tym, że coś fatalnego dzieje się w małżeństwie to przykładowo:- brak zgody- zamiast szukać rozwiązanie szukamy winnego,- częste spory z błahego powodu,-współżycie małżeńskie tylko z obowiązku,- czynienie sobie na złość,- odczucie żony lub męża, że dobrze jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W ratowaniu związku małżeńskiego może pomóc nam psychoterapia Kraków. Będzie ona skuteczna wówczas, jeżeli obie strony będą zainteresowane pracą nad przebudowaniem swojego związku. Niemniej jednak statystyki mówią, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozstało się. Na ogół były to pary, które zbyt późno rozpoczęły terapię. Wiele jest gabinetów psychologicznych, w których możemy przejść taką terapię. dobry psycholog Kraków prócz terapii małżeńskich oferuje ponadto fachową pomoc psychologiczną, bogatą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych oraz psychoterapię. Wynikiem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie potrafią ufać i liczyć na siebie, cieszą się z z życia intymnego, umieją ze sobą współpracować, bardzo dobrze się dogadują, mogą polegać na sobie w każdej sytuacji.

Comments are closed.