Press "Enter" to skip to content

Różnorodne rodzaje szamponów do pielęgnacji różnych typów włosów – marketing czy realne zastosowanie.

Rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie marketing? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną żółtka?

Jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było szare mydło i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w placówkach oświatowych wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Potem zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu konsumentowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sprzedaży zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż duża grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, produkty te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są głównie do kobiet – dowiedz się więcej ), ale wobec rozwijających się potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich kosmetyków. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po jakimś czasie stosowania specyfiku o tyle ukazanie efektu cieniowania włosów może mieć raczej charakter czysto psychologiczny. Dziś większość wiodących marek na polskim rynku skupiła się na różnorodności produktu.

szampon loreal

Autor: Anne Swoboda
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w prezentowaniu nowości i uskutecznianiu swojego asortymentu. W każdym z poszczególnych typów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak ekstrakt z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od wieków rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do teraz. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych. Ekstrakty z roślin działają jednak raczej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym ogromny wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy. Jeśli nasza dieta jest odpowiednia, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to bardzo istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów w trakcie których narażamy włosy i skórę głowy na działania mocnych środków chemicznych. W takich przypadkach stosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest bardzo zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne specyfiki do pielęgnacji, ważne by osoba, która ich używa odczuwała efekt tych zabiegów.

Zobacz bez wahania ten świeży wpis (https://rehaexpert.pl/cennik/) – on na pewno też Cię zaintryguje, gdyż znajdziesz tam inne tego typu informacje w temacie prezentowanej tematyki.

Musimy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie maja różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może odmiennie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby odniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby wybierane przez nas produkty kosmetyczne nie były stosowane na zwierzętach oraz by nie zawierały szkodliwych parabenów i, oczywiście, aby pochodziły ze wiarygodnego źródła.

Najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze, a sprawdzone metody szkodzą najmniej. Przy zakupie kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o radę do specjalisty, należy pamiętać tez o właściwej diecie i zdrowym rozsądku.

Comments are closed.