Press "Enter" to skip to content

Sport jest zdrowy, ale uprawiajmy go z głową!

Sport to zdrowie, powie każdy z nas i nie ma w takiej wspólnej deklaracji ani cienia wątpliwości. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie życia, tak i w rekreacji czai się niepozorny chochlik – kontuzja, która z witalnością nie ma za wiele wspólnego. Dlatego także, jak do wszystkiego, czego się przygotowujemy kultywujmy aktywność z głową, żeby przysłowie: „sport to zdrowie” było jak najmocniej teraźniejsze.

fitness

Autor: NFGphoto
Źródło: http://www.flickr.com

Od zachodu na wschód, od północy na południe – w każdym miejscu uprawiają sport. Gdzie by to dawniej pomyślał przeciętny Nowak, aby tak wyjść z mieszkania, tak zwyczajnie, żeby potruchtać… A nuż, patrzeć się będą, obrabiać, lustrować tępo i się szokować.

Na szczęście świadomość się zmieniła i chuć rekreacji króluje w narodzie. często osoby biegające czy jeżdżące na dwóch kółkach zobaczyć można w wielkich miastach, jak Warszawa, Wrocław lub Poznań. W małych miasteczkach także nie wygląda to źle, lecz tam wybierane są inne frajdy, no na szczęście, i tam to się zmienia.

jazda na rowerze

Autor: Blaye Cotes de Bordeaux
Źródło: http://www.flickr.com

sporo osób zaczyna trenować i zaraz czyni to zbyt ambitnie.ten link myjnia bydgoszcz myjnia bydgoszczTo znaczy, wiadomo, najważniejsze są zapał, lecz nie można przesadzić. Szczególnie to dotyczy osób, które całą zimę spędzają przed telewizorem, z workiem chipsów i browarem w ręce i gwałtownie, na wiosnę wyfruwają z domu, żeby zrzucić przeszkadzające kilogramy. Aż tu nagle kontuzja, i nici z treningu, i z nadmiaru ciała…

Warto podejść do tematu spokojnie i rozpoczynać spokojnie. Nie liczcie, że jak rozpoczniecie gwałtownie to prędzej zobaczycie wyniki. Tak to się niestety nie dzieje, potrzeba i zaprawy, i czasu. Warto złożyć wizytę u niezawodnego lekarza sportowego, który nakieruje, jak ćwiczyć, żeby było idealnie. Bądźmy obowiązkowi. tak samo, jak porzucić należy trening na ostro od samego początku, tak nie warto w jeden dzień przebiec maratonu, aby następnie tydzień odpoczywać. Tylko systematyczność, skromność i cierpliwość wyjdą nam na zdrowie. Pamiętajmy o tym.

Comments are closed.