Press "Enter" to skip to content

Sprawdzone sposoby na zmaganie się z brakiem energii

Mimo, że kalendarzowe lato w pełni, chłodne noce coraz częściej potrafią nam wspomnieć o upływającym czasie. Idzie jesień. Z jakiej przyczyny właśnie jesienią jesteśmy bardziej apatyczni, pełni wewnętrznego niepokoju?

światło

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Z jednej strony jest to poczucie końca wakacji – czasu, który zwykle kojarzy się z wypoczynkiem i czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Zainteresowało Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z radością chcielibyśmy Cię zawiadomić, że kolejny kolejny link (http://www.aurident.pl/endodoncja.html) oczekuje na Ciebie na dalszej witrynie – czytaj z przyjemnością.

Dodatkowo dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. W znacznym stopniu winę za nasz kiepski nastrój ponosi właśnie niedostateczny dostęp do światła naturalnego.

Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Drażni nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i smutek coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu stomatologia bielany i czytaj nawet bez końca nowe specjalistyczne wpisy.

Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni (poznaj tutaj na temat depresji).

Najlepiej będzie sprawdzić czy nie dotknęła nas depresja sezonowa.
Mimo, iż powody powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, że zasadniczym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu.
Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia z wykorzystaniem

depresja

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

przeznaczonych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa (poznaj więcej) do fototerapii służy naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy mocniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Wykryto, iż dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych.

Jednym ze sposobów na szybki powrót do zdrowia jest pielęgnowanie swojego hobby. Mogą być to lekcje nauki pływania czy po prostu częstsze spędzanie czasu na czytaniu ulubionych książek. Powinniśmy zająć się tym, na co dotychczas nie starczyło nam czasu, coś co zawsze chcieliśmy robić, lecz np. nie starczyło nam odwagi. Jeżeli zaangażujemy się w jakąś aktywność, nietrudno będzie nam oderwać się od tzw. szarej rzeczywistości i zapomnieć o tym, że do wiosny jeszcze ładnych kilka miesięcy.

Comments are closed.