Press "Enter" to skip to content

Złota godzina w ratowaniu życia

Wyobraź sobie taką sytuację. Jedziesz autem. Twoim oczom odsłania się wypadek samochodowy. We wnętrzu aut są uwięzione osoby. Któraś spośród nich może wymagać pierwszej pomocy. Przejedziesz obojętnie, czy ocalisz komuś życie? Musisz udzielić pomocy, to Twój obowiązek! Niemniej jednak pomoc przedmedyczna to przedsięwzięcie, do którego specjalistyczne urządzenia nie są potrzebne.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Wystarczy kliknąć link. W związku z tym nie zaniedbuj obowiązku trzymania apteczki samochodowej w pojeździe.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Chyba każdy uczył się niegdyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, lub na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę przyswoiliśmy w większym, lub mniejszym zakresie. Uważając, że pewnie zupełnie nam się nie przyda. Tymczasem nie ma co na to liczyć. Powinno się przyłożyć się do lekcji sztucznego oddychania. Służą do tego specjalne profesjonalne fantomy. Jeżeli przyswoimy zdolność resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas łatwą czynnością. Zaś bez cienia wątpliwości zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś życia.

Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Do wypadków, kiedy musimy ocalić czyjeś życie dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym kwartale 2012 roku odnotowano przeszło 20 tysięcy wypadków w miejscu pracy. W ich rezultacie 86 osób zmarło. Prawdopodobnie mogliby żyć, jeśli pomoc przedmedyczna została zastosowana w porę. Niesłychanie ważne jest, żeby w każdym zakładzie pracy była dobrze wyposażona apteczka zakładowa.https://www.apteczka-madrali.pl/107-srodki-ochrony-indywidualnej środki ochrony indywidualnejWłaśnie jej obecność nierzadko rozstrzyga o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie cenniejsze od złota

Złota godzina jest przełomowym okresem, który upłynął od momentu zastosowania decydującej oraz należytej pomocy. Jeśli nie zaczniesz działać błyskawicznie, po przyjeździe ratowników medycznych, którzy wezmą ze sobą aparaty do masażu oraz reduktory tlenowe, może okazać się, że jest już za późno. To oczywiste, iż nie każdy zdobędzie się na reanimację rannego w wypadku, jednakże im więcej takich ludzi, tym więcej uratowanych istnień.

Źródło: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy

Comments are closed.