Category Archives: Diety

Złota godzina w ratowaniu życia

Wyobraź sobie taką historię. Jedziesz samochodem. Twoim oczom się wypadek samochodowy. We wnętrzu aut są uwięzione ofiary. Któraś z nich może potrzebować pierwszej pomocy. Pojedziesz dalej, czy ocalisz komuś życie? Musisz pomóc, to Twój obowiązek! Jednakże pomoc przedmedyczna to działanie, do którego specjalistyczne akcesoria nie są wymagane.

Zapalenie dróg oddechowych, czyli jak leczyć kaszel

Chłodne pory roku to czas, w którym panuje wiele chorób. Wiele osób cierpi wtedy na zapalenie dróg oddechowych. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość, ponieważ uniemożliwia i znacznie utrudnia wykonywanie zwykłych czynności, takich jak jedzenie lub sen.

Kalkulator

Na lekcjach matematyki były nam potrzebne kalkulatory. Na początku były liczydła i uczenie się dodawania na palcach albo na owocach, czy też słodyczach. Uczyliśmy się liczyć. Jednak z kolejnymi latami zaczynaliśmy liczyć bardziej poważne rzeczy. Wymyślaliśmy jak wydać kieszonkowe. Jeśli chodzi o przeliczanie pieniędzy to jest z nami to na zawsze. W dorosłym świecie to ile posiadamy środków na koncie jest bardzo istotne. Jednak nie tylko przeliczanie kasy nam zostaje, poza tym przeliczamy też kalorie.