Category Archives: Diety

Czy w istocie warto zostać lekarzem w naszym kraju?

Tylko wykonawcy jednej profesji mogą na spokojnie spoglądać w swoją przyszłość – no przynajmniej jeśli w grę brać kwestie zawodowe. I właśnie chodzi o doktorów – co jak co, lecz akurat bezrobocie wśród lekarzy w naszym kraju to coś niezauważalnego. Rzeczywistość jest taka, że nawet do raczej kiepskich doktorów zwykły się ustawiać kolejki. Niestety krajowa służba zdrowia jest bardzo choruje. Interesujące kiedy nareszcie nie będziemy już musieli uskarżać się na stan polskiej medycyny?

Lekarz neurolog jako specjalista wskazany w przypadku leczenia chorób połączonych z układem nerwowym

Neurologia to dziedzina medycyny zajmujący się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia para się zwłaszcza chorobami, których podłożem jest mechanizm nadwyrężający układ nerwowy, a psychiatria znowu zajmuje się przeważnie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie działania mózgu jako całości.

Psycholog – specjalista od ciężkich myśli

niepokój cię pochłania, biegnące życie daje ci w kość, zobowiązania, obietnice, długoletnie kredyty nie dają zasnąć, do tego twoje dziecko ponownie zachorowało, a szef każe zostać ci dużej w pracy. Wiesz, że musisz, bo masz kredyt, czyli zobowiązanie prawie na całe życie, wiesz, że musisz, bo posiadasz kochającą familię. Wiesz i wiesz, działasz, robisz… Tak właśnie wyglądają nasze czasy. Nie ma czasu na przemyślenia, nie ma, gdyż raz wplątani w system zależności nie możemy się z niej uciec, musimy sobie w niej dać radę. Potrzebujesz oddechu, świeżego łyku powietrza, otwierasz okno i…

Apteki on-line – wygodne zakupy

Istnieją dolegliwości, z którymi nie biegniemy natychmiast do przychodni. Robimy coś by poradzić sobie samodzielnie wykorzystując dostępne bez recepty środki. Musimy jednakże być ostrożnym dokonując wyboru. Pamiętajmy by przeczytać uważnie wszelkie ulotki, przeprowadzajmy próby alergiczne, żeby nie okazało się, że zakupiony środek nam szkodzi a nie pomaga.