Category Archives: Sport

Sport jest zdrowy, ale uprawiajmy go z głową!

aktywność to zdrowie, powie każdy z nas i nie ma w takiej powszechnej deklaracji ni cienia wątpliwości. na pewno, jak w każdej dziedzinie życia, tak i w aktywności chowa się nieśmiały chochlik – kontuzja, która z witalnością nie ma wiele wspólnego. Dlatego także, jak do wszystkiego, czego się przymierzamy uprawiajmy aktywność z głową, by przysłowie: „sport to zdrowie” było jak najmocniej aktualne.

Co to jest trening obwodowy i który trening nóg wybrać na masie ?

Trening obwodowy zawiera wiele różnorodnych ćwiczeń, jakie są realizowane jedno po drugim. Trening obwodowy polega na robieniu paru ćwiczeń przez krótki czas, na przykład po 5 minut każde. Takie ćwiczenia doskonale wpływają na sylwetkę i naturalnie pomogą nam osiągnąć wyznaczony cel, dodatkowo sprawią, że ćwiczenia nie będą dla nas monotonne. Jeżeli należymy do osób, jakie rychło nudzą się ćwiczeniami, to trening obwodowy z pewnością będzie dla nas stosowny.

Jak przekonać milusińskich do regularnego uprawiania sportów. Przydatne porady dla zapracowanych rodziców

Popularne powiedzenia przypominają, że trzeba od najmłodszych lat uczyć najmłodszych dobrych nawyków, zarówno tych żywieniowych, jak i szeregu innych. Specjaliści podzielają tę opinię, dlatego już od dziś warto zachęcać i przedszkolaków, i młodzież do uprawiania sportów.