Category Archives: Sport

Sport jest zdrowy, ale uprawiajmy go z głową!

Sport to zdrowie, rzeknie każdy z nas i nie znajdziemy w takiej wspólnej deklaracji ani cienia wątpliwości. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie życia, tak i w aktywności czai się nieśmiały chochlik – kontuzja, która z witalnością nie ma nic wspólnego. Dlatego też, jak do wszystkiego, czego się zabieramy kultywujmy aktywność z głową, by porzekadło: „sport to zdrowie” było jak najmocniej na czasie.

Jak osiągnąć sylwetkę kulturysty? Czy sterydy anaboliczne mogą nam być pomocne?

Masa mięśniowa to zdecydowanie najbardziej cenny atut kulturysty. W czasie, gdy wyrazistość czy symetria są również bardzo istotnymi kwestiami, to bez masy mięśniowej jednakże takie walory nie będą zbyt znaczące. Odpowiednim przykładem będzie na pewno pokaz kulturystyczny. Jeśli każdy z zawodników ma podobny poziom symetrii, to jednak najbardziej okazały ten, co jest bardziej odpowiednio zbudowany, taki zawodnik wygra rywalizację.

Czasem czujemy przesadne zmęczenie, lub zauważamy zwiększone kłopoty ze skórą czy z wypadaniem włosów.

W wielu sytuacjach mogą być to przejawy jakieś choroby, ale w wielu także mogą wskazywać na występowanie jakiś niedoborów w organizmie. Wystarczy wtedy zażywać stosowne suplementy, które uzupełnią niedobory. A na tego rodzaju niedobory mogą być narażeni wszyscy, a w szczególności osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną albo wykonujące intensywne ćwiczenia. Takie osoby winny pomyśleć o zaopatrzeniu się w specjalne odżywki i suplementy, dzięki którym wzmocnią swój organizm.