Category Archives: Sport

Jak osiągnąć sylwetkę kulturysty? Czy sterydy anaboliczne mogą nam być pomocne?

Masa mięśniowa to na pewno najbardziej wartościowy atut kulturysty. W czasie, jak wyrazistość czy symetria są również bardzo istotnymi zagadnieniami, to bez masy mięśniowej jednakże takie walory nie będą zbyt znaczące. Właściwym przykładem będzie na pewno pokaz kulturystyczny. Jeśli każdy z zawodników ma dość identyczny poziom symetrii, to jednakże na czoło wybija się ten, co jest bardziej odpowiednio zbudowany, taki zawodnik ma szansę wygrać rywalizację.

Sport jest zdrowy, ale uprawiajmy go z głową!

Sport to zdrowie, powie każdy i nie znajdziemy w tego typu zjednoczonej deklaracji ani cienia zastanowienia. na pewno, jak w każdej dziedzinie życia, tak i w sporcie czai się niepozorny chochlik – kontuzja, która z witalnością nie ma wiele wspólnego. Dlatego właśnie, jak do wszystkiego, czego się przymierzamy uprawiajmy sport mądrze, aby porzekadło: „sport to zdrowie” było jak najmocniej teraźniejsze.

Czytanie książek, a inne sposoby wykorzystania naszego wolnego czasu

Czytanie książek to jeden z powszechnych sposobów na spędzanie wolnych chwil. W dzisiejszym świecie czynność ta niestety stopniowo wypierana jest przez wykorzystywanie nowych urządzeń, głównie urządzeń komputerowych i Internetu. Książki nadal jednak znajdują sporą grupę odbiorców. Można to stwierdzić przykładowo na podstawie obserwacji jak wiele jest osób z książkami w autobusach, pociągach i pozostałych pojazdach tego rodzaju. Czytanie jest rozrywką w znaczeniu tradycyjnym, poza samej czynności czytania wymaga od odbiorcy także rozumienia i włączenia wyobraźni. Tym różni się przykładowo od oglądania telewizji, która to rozrywka nie potrzebuje zbytniej refleksji. Poza tym poprzez lekturę poszerza się zasób słownictwa, a czytelnik jest obyty z zasadami gramatyki i pisowni języka, w jakim czyta. Z tego powodu ludziom uczącym się języków obcych nierzadko poleca się czytanie książek w danym języku, gdyż przyswajają oni nowe zwroty. Szczególnie polecane jest czytanie książek, które już się zna, co ułatwi poznawanie treści.

Kalkulator

Na matematyce były nam niezbędne kalkulatory. Na początku były liczydła i uczenie się liczenia na palcach albo cząstkach mandarynki, czy też cukierkach. Wprawialiśmy się w liczeniu. Ale z kolejnymi latami zaczynaliśmy liczyć poważniejsze rzeczy. Zastanawialiśmy się jak wydać kieszonkowe. Jeżeli chodzi o liczenie pieniędzy to zostaje nam to do końca życia. W dorosłym życiu to ile posiadamy środków na koncie jest niezmiernie ważne. Ale nie jedynie przeliczanie kasy nam zostaje, poza tym liczymy też kalorie.