Efektywna terapia małżeńska.

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Powodów jest bardzo dużo. Należą do nich między innymi różnica charakterów, zdrada, nałóg alkoholowy, spory na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedobór seksualny. Acz obecnie główną przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją ma to na ogół zarobki nie są stosowne do realizowanej pracy. Należy, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład psycholog warszawa, ponieważ rozwód należy zaliczyć do skrajnego wyboru.

Obecnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Powodów jest wiele. Zaliczają się do nich między innymi niezgodność charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy, spory na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Acz obecnie główną przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją ma to zazwyczaj zarobki nie są stosowne do wykonywanej pracy. Warto, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład psycholog warszawa, gdyż rozwód należy zaliczyć do skrajnego wyboru.

Przed wizytą sprawdź lekarza!

Źródło: bc-injury-law.com

Aczkolwiek często jest on jedynym i prawidłowym rozwiązaniem. Zazwyczaj dużo częściej rozstaja się pary, u których istnieje spora różnica wieku. Przesłanki ostrzegawcze informujące o tym, że coś niedobrego dzieje się w naszym związku małżeńskim to na przykład:
– brak zgody- zamiast szukać rozwiązania szukamy sprawcy,
– częste awantury z byle powodu,
– współżycie małżeńskie wyłącznie z obowiązku,
– robienie sobie na przekór,
– odczucie żony lub męża, że najlepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W ocaleniu związku małżeńskiego może pomóc nam sesja terapeutyczna z gabinetpsychologiczny.sos.pl. Będzie ona efektywna dopiero wtedy, jeśli obie strony będą zainteresowane pracą nad poprawą swojego związku. Aczkolwiek statystyki mówią, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozstało się. Zwykle były to pary, które zbyt późno rozpoczęły terapię. Wiele jest gabinetów psychologicznych, w których możemy odbyć taką terapię. Gabinet psychologiczny warszawa prócz terapii małżeńskich oferuje ponadto profesjonalną pomoc psychologiczną, bogatą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych a także psychoterapię. Rezultatem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie mogą ufać i polegać na sobie, cieszą się z odczuć erotycznych, mogą ze sobą współpracować, idealnie się dogadują, mogą liczyć na siebie w każdej sprawie.